forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Tatlı bir düş..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
One Minute
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Balık Sıçan
Teşekkür : 14
. : [

070409
MesajTatlı bir düş..

TATLI BİR DÜŞ…

Bir İstanbul sabahı…

Tatlı bir esintiyle gelen davet sabah ezanı… Huzurun mütebessim çevrelere yansıdığı taze bir sabah... Bütün maviliğiyle deniz ve beni benden alıp götüren dalga sesleri…

Ve orada denize karşı ahşap bir konak... Öylesine suskun ve öylesine perişan… İçimi titreten zemheri bir hüzün ve işte ” dokunsan ağlayacak ” dedirten dertli yüzün…

Bir sızı, bir hüzzam şarkı… Mazinin rüyası... İstanbul hatırası...

Beyzadelerin, küçük hanımların gün gördüğü ve sonrasında yalnızlığına terk edilen Ahşap konak... Her zamanki gibi asil ve “yıkılmadım” deyişi her şeye inat…

Cumbalı odalarda sükunet, kırılmış camlarda yas... Çığlık çığğa martılar, üşüyen ruhumda ayaz…

Ne zaman boş bir ev görsem, karanfil kokulu bir yalnızlık kaplar bedenimi. Gönül sokaklarıma yapraklar düşer sası sarı… Sonbaharın hüznüne eş bir hüzünle kanar ruhum… içimde eskiden kalma hatıraların sıcaklığı ve inzivaya çekilmiş anılar… Sükunetin kol gezdiği duvarlarda derin bir inleyiş “Ahh o eski zamanlar…”

Ey masum yüzlü konak… Deniz mavisi umutlarımı, günbatımı hüzünlerimi senle tadıyorum…

Ey hüzün faslı... Her taşına zerafet sinen asil dost... Özlüyorum seni, maziyi ve sana ait olan her şeyi… Kesme kaya caddeli yolları… Endamlı yalıları, sahil sarayları... Kır gezilerine çıkılan kadife faytonları… Bahçe duvarından yola sarkan erguvanları... Cam önündeki saksı çiçeklerini... Kapı önünden geçen yoğurtçunun alışıldık nidasını... Kafesli pencerelerden süzülen o hoş akşam sefasını… Hani hiç bitmesin istenilen doyumsuz sohbetleri ve birde kış gecelerinin uzayan masallarını ve en çok da şiir tadında yaşanmış anılarını özlüyorum.

Ve eğer mevsim kışsa; çatısı karla örtülü ahşap konak ve usulca tüten dumanı gelir hatırıma…

Bakır cezvede pişen kahvenin kokusu ve taş plaktan dinlenen hüzzam peşrevi… Sobanın yanı başında yaşlı bir nine ve dizlerine başını yaslamış, al yanaklı küçük kızın İstanbul hülyası…

Ey hayali güzel anıların yaşandığı, yadigar konak;

Gözlerim açık, geçmişin rüyasındayım… Hayalimde bile ben İstanbul Hatırasıyım…

Ey melal yüzlü yar…

Ben senle,

sen benle

BAHTİYAR
Bu yazıyı burda paylaş : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Tatlı bir düş.. :: Yorum

Yorum yok.

Tatlı bir düş..

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

1 sayfadaki 1 sayfası