forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

baharı görebilmek

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
One Minute
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Balık Sıçan
Teşekkür : 14
. : [

220409
Mesajbaharı görebilmek

BAHARI GÖREBİLMEK
New York'ta, Brooklyn Köprüsü üzerinde dilenen âmâ bir dilenci birgün, bir şâirin dikkatini çeker. Dilencinin boynunda asılı bir tabela vardır. Şâir dilenciye günlük kazancının ne kadar olduğunu sorar. Dilenci, 8-10 dolar kadar olduğunu söyler. Bunun üzerine şâir, dilencinin boynuna asılı tabelayı ters çevirerek bir şeyler yazar:

“-Şimdi buraya senin kazancını artıracak bir şeyler karaladım, bir hafta sonra yanına geldiğimde bana sonucu söylersin!” der ve oradan ayrılır.

Şâir bir hafta sonra dilencinin yanına uğrayıp kendini tanıtınca dilenci:

“-Beyefendi, size ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir haftada kazancım ikiye katlandı. Çok merak ediyorum tabelaya ne yazdınız?” diye sorar.

Bunun üzerine şair gülümser ve:

“-Tabelada «Doğuştan körüm, bana yardım edin!» yazıyordu; bense «Bahar gelecek, ama ben yine göremeyeceğim!» diye yazdım.”

Doğruları söylemek ne kadar önemliyse, bunları en güzel şekilde ifade etmek de o kadar önemlidir… Zîrâ güzel sonuçlara ulaşmak için güzel yollar aramalıdır. Nice hakîkatler, yanlış veya kusurlu söz ve usûllerin kurbânı olmuştur.
Bu yazıyı burda paylaş : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

baharı görebilmek :: Yorum

Geri: baharı görebilmek
Mesaj Bir Çarş. 22 Nis. 2009, 14:22 tarafından Cansiperane
laftan lafa fark var. Birinde durumunu birinde ise bahşedilen güzelliği anlatıyor. Ben bu güzellikten mahrumken sen bu güzelliğin tadını çıkarıyorsun....
Mesaj Bir Çarş. 22 Nis. 2009, 15:03 tarafından Orkun
Biz bu güzelliklerin değerini bilmiyoruz bilmiyoruz bilmiyoruz. Ancak kaybedince anlıyoruz.
Mesaj Bugün 02:13 tarafından Sponsored content

baharı görebilmek

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

1 sayfadaki 1 sayfası